دهه‌ی محرم و کربلا پارتی

دیروز داشتیم با اهل و عیال نداشته‌یمان از کنج خیابان منتهی به یک بازار قدیمی می‌گذشتیم که دیدیم ای دل غافل، صدای گوپس گوپس می‌آید. دهه‌ی محرم هم ده‌های محرم قدیم. الان برخی از مداح‌ها، یازده ماه سال تمرین می‌کند که ده روز و شب محرم را بگوپسند. این چه وضع عزاداری است آخر؟ حالا تو تند و تند و پشت سر هم نگوپسی، نمی‌شود؟ آخر برادر من مگر می‌خواهی با "ژان میشل ژار" در تولید آهگ‌های اکسیژن رقابت کنی؟

...

آفتاب آمد دلیل آفتاب

با این که شاید هم‌اکنون در شمال کشور باران ببارد اما این‌جایی که ما با دوستان تشریف داریم آفتاب در حال باریدن است. این انحراف بی‌ناموس‌وارانه‌ی محور کره‌ی زمین هم خودش یک پای قضیه است. اگر بخواهیم به صورت طبیعی حساب کنیم، سال‌هاست که ساکنان کره‌ی زمین با عبور از تابستان وارد فصل پاییز می‌شوند، عجیب این‌جاست که ما با عبور از تابستان دوباره وارد تابستان می‌شویم و این ورود و خروج ما از تابستان به صورت پیوسته به‌جاست. الهم الغوث.

...

شده ببازیم، می‌بازیم

برخی از آقایان سر این که یکی از بازی‌های فوتبال مقدماتی جام جهانی تیم ملی ایران در روز نهم دهه‌ی محرم قرار گرفته است کلی برای یکدیگر و AFC شاخ و شانه کشیده‌اند. حرف اصلیشان هم سر این است که اگر خدایی نکرده تیم ملی ایران گل زد، مبادا تماشاگرنماها به پایکوبی و شادی بپردازند، خب این‌جاست که می‌توان درک و شعور بالای مسولان و تماشاچی‌ها را به صورت هم‌زمان مشاهده نمود!

...

پا پرانتزی یا پاپاراتزی؟ مساله این است

داشتم خبرهای یک خبرگزاری داخلی را دید می‌زدم که دیدم نوشته: اینستاگرام "سحر قریشی" هک شد. فدای آن‌جای پسر نداشته‌ام. ملت هم دلشان به چه چیزهایی خوش است. بچه‌های فلان روستای مرزی ایران که به علت نداشتن دبیرستان و دوری فاصله از مکانی که دبیرستان داشته باشد و نبودن امکانات کافی برای رفت و آمد به آن‌جا، ترک تحصیل می‌کنند که مهم نیستند. رنگ دامن و شال‌گردن و لپ سحر خانم که با جورابشان ست شده است مهم‌تر است. راستی این سلبرتی‌ها اس پی اف آب و غذایی که می‌خورند چند است که مثل ماه شب چهارده همیشه در عکس‌ها می‌درخشند؟ نکند شب‌ها دو تا لامپ کم مصرف قورت می‌دهند؟

...

خیانت یارانه‌ها

یک جایی نوشته‌اند که دولت در مورد یارانه‌ها، حقیقت را به مردم نمی‌گوید. خب دولت جان، بگو عزیزم، یارانه‌ها چه مرگش شده است؟ دارد می‌میرد؟ مرض علاج نشدنی دارد؟ رفته زن دوم گرفته است و به مردم خیانت کرده است؟ با حامل انرژی ریخته‌اند روی هم و افتاده‌اند به کارهای بی‌عفتی؟ حالا این حامل انرژی به صورت دقیق چی هست؟ یا بهتر است بنویسم چه کسی است؟ کسی است که انرژی را حمل می‌کند؟ حمالی انرژی را می‌نماید؟ دولت هر ماه یک حرکت می‌زند تا یارانه‌ها را قطع کند، بعد در تلویزیون نظرسنجی پیامکی می‌گذارند، نتیجه این شده که ملت پیامک زده‌اند، نزدیک به هشتاد درصد گفته‌اند که یارانه‌ها را باید افزایش دهند. از این همه هماهنگی بین دولت و تلویزیون آدم کیفور می‌شود.

...

پی‌نوشت:

1- بد بود، خوب بود، همینی بود که بود. شما این دفعه را کوتاه بپوش. بیشتر هم به شما می‌آید :))

2- خدایی‌اش خودم هم، هنوز در کف عنوان مطلب هستم. عین این مجله‌های درپیتی که به هر قیمتی می‌خواهند یک چشمی را برای خواندن بدزدند!